آنچه باید در مورد قانون املاک و مستغلات بدانید

در طرح دعوای مدنی و دفاع از آن نکات و قوانین حقوقی وجود دارد که در حصول نتیجه مطلوب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وکیل مدنی در مشهد جهت اخذ بهترین نتیجه از دعاوی مدن

ی بصورت تخصصی و تخصصی در موارد مربوطه مشاوره و ابلاغ. مدافعان

رعایت شرایط صوری و ماهوی در دعوای ملکی به قدری مهم است که بی توجهی به آن ممکن است خسارات جبران ناپذیری را متوجه اصحاب دعوا کند و تمامی هزینه ها و سرمایه های فرد را در معرض نابودی قرار دهد.

یک وکیل ملکی در مشهد با توجه به تجربه و تخصص خود تاکنون در طرح انواع دعاوی ملکی و دفاع از آن در دادگاه شهر مشهد به موفقیت های چشمگیری دست یافته است.

در این مقاله یک وکیل ملکی در مشهد سعی کرده است جنبه های کلی دعاوی ملکی را به زبانی ساده و قابل فهم بیان کند.

بنابراین سوالات و اطلاعاتی از قبیل: شایع ترین مطالبات ملکی که در شهر مشهد مطرح می شود کدامند؟ چه دعاوی دارایی محسوب می شود؟ وکیل پایه زمین و املاک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ همچنین وکیل ملک در مشهد در چه مواردی تخصص و تجربه دارد؟ هزینه دعاوی ملکی چقدر است؟ شماره تلفن وکلای ملکی در مشهد و … را در این مطلب شرح داده ایم

وکیل متخصص املاک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

معیارهای مختلفی در خصوص تشخیص و تعیین وکیل پایه یک دادگستری متخصص در امور مدنی وجود دارد که در زیر به مهمترین و اصلی ترین ویژگی های وکیل مدنی اشاره می کنیم:

میزان تجربه علمی و عملی وکیل ملکی در مشهد

یکی از معیارهای شناسایی یک وکیل خوب و با تجربه، تجربه وی در طرح و دفاع از انواع دعاوی ملکی است.

اگرچه کلیه وکلا در کلیه پرونده های ثبتی، کیفری، حقوقی، ملکی و خانوادگی و غیره امکان بررسی و قبول وکالت را دارند، اما تجربه وکیل به عنوان وکیل ملکی مبنای کار متخصص در زمینه املاک است. و مسائل مربوط به زمین به طوری که بتواند در کلیه دعاوی ملکی از قبیل تقسیم و انتقال ملک مشاع، خلع ید، تخریب ساختمان، تخلیه ملک، الزام به تنظیم سند رسمی، مطالبه خسارت، ضریب موفقیت بالاتری داشته باشد. برای ایام تملک، ابطال سند مالکیت، تعدیل و افزایش اجاره بها و … قبول وکالت.

ب: دانش حقوقی و تسلط بر قوانین مربوط به دعاوی ملکی

یکی دیگر از معیارهای مهم یک وکیل مجرب املاک، دانش حقوقی و تسلط علمی وی در زمینه های مختلف حقوقی، کیفری و ثبتی امور املاک، زمین و املاک است.

وکیل ملکی باید با قوانین و مقررات مربوطه، آرای وحدت رویه دیوان عالی کشور، آرای وحدت رویه دیوان عدالت اداری، نظرات مشورتی معاونت حقوقی قوه قضائیه، نظرات اساتید برجسته کشور آشنا باشد. قانون و دکترین و نیز رویه عرفی محاکم و محاکم کشور. آشنایی کافی داشته باشید.

ج: صداقت در رفتار و گفتار با اصحاب دعوا

یک وکیل کارشناس املاک باید در طراحی و دفاع از دعاوی ملکی بهترین و بدترین موارد ممکن را صادقانه برای موکل خود توضیح دهد تا موکل بتواند بهترین تصمیم ممکن را بگیرد. پذیرش پرونده تحت هیچ شرایطی مجاز نمی باشد.

دعاوی امور مدنی چگونه است؟

موضوع دعاوی ملکی به نوعی به موضوع بین اموال غیرمنقول و انسان و ارتباط مستقیم و غیرمستقیم انسان با اموال غیرمنقول مانند زمین و آپارتمان و … مربوط می شود و اشاره می کند که با توجه به نوع زمین و غیر منقول. املاک و نوع استفاده از آنها در کشور ما، نظام حقوقی متفاوتی در این زمینه وجود دارد.

دعاوی ملکی از جمله دعاویی است که بسته به نوع و موضوع می تواند دارای حقوقی، کیفری و یا ترکیبی از هر دو باشد، مانند دعاوی تصرف خصمانه.

در دعاوی و دعاوی ملکی، ملکی و زمینی، پرونده ها و دعاویی وجود دارد که بهتر است توسط وکیل ملکی، وکلایی که در زمینه املاک فعالیت می کنند و دارای تخصص و تجربه هستند، پیگیری شود تا تحمیل نشود. هزینه و جلوگیری از اتلاف وقت انجام شود.