Opracuj strategię i plan komunikacji marketingowej i marketingowej dla małych i średnich firm

Planowanie na nadchodzący rok nigdy nie jest łatwym zadaniem. Brak zasobów (ludzi, czasu, budżetu), bycie na bieżąco z tym, co dzieje się na rynku, pozyskiwanie wartościowych leadów oraz poprawa świadomości i reputacji marki stają się coraz trudniejsze dla wszystkich organizacji – zarówno dla firm nastawionych na zysk, jak i organizacji non-profit. Stało się to szczególnie widoczne wśród dyrektorów generalnych w USA, którzy martwią się nie tylko niepewnością krajową, ale także międzynarodową.

visit https://blogse.pl/2020/09/13/bazy-relacyjne-w-biznesie/

Opracowanie strategii marketingowej i komunikacji marketingowej ma kluczowe znaczenie

To powinien być twój priorytet. Bez strategii dla planu istnieje zbyt wiele okazji do zboczenia z drogi i przeżuwania inwestycji. Twój zwrot z inwestycji ucierpi. Rozważ następujące kwestie, aby skoncentrować swoje wysiłki podczas opracowywania strategii i planu:

1. Ustalenie, zrozumienie i weryfikacja docelowych i potencjalnych klientów powinno być priorytetem. Aby poprawić rentowność i zwrot z inwestycji, musisz wiedzieć, czego chcą i potrzebują Twoi odbiorcy, jak postrzegają Twoją markę i jak wypada ona na tle konkurencji.

Koniecznie unikaj branżowych i firmowych „mtów” oraz wewnętrznych „opinii”. Wykorzystaj podstawowe i dodatkowe badania, aby zrozumieć swoich odbiorców. Przy tak dużej ilości dostępnych informacji o firmach i markach nastała prawdziwa Era Konsumentów i będzie nią jeszcze bardzo długo.

2. Dodatkowo, w ramach swojej wiedzy o swoich odbiorcach, określ rozmiar i zakres różnych podsegmentów, które istnieją dzisiaj i będą jutro. Na przykład, czy twoi odbiorcy to kobiety, Azjaci lub Latynosi? Jeśli tak, przyjrzyj się dramatycznemu wzrostowi tych segmentów populacji i ustal, czy Twoja marka powinna poświęcić im szczególną uwagę.

Należy również pamiętać, że milenialsi (23% populacji USA) nie są grupą jednorodną. W młodszej grupie wiekowej (20-28 lat) 40 procent mieszka obecnie z rodziną za darmo, podczas gdy w grupie starszej (29-35 lat) 43 procent już kupiło dom. Biorąc to pod uwagę, czym powinna się różnić Twoja strategia, jeśli kierujesz reklamy na osoby dorosłe w wieku 55 lat i starsze (21% populacji USA)?

3. Kiedy już dobrze zrozumiesz swoich odbiorców, rozwiń swoją unikalną pozycję marki. Aby to zrobić, utwórz oświadczenie dotyczące pozycjonowania marki. Oświadczenie to zwięzły opis podstawowej grupy docelowej, do której kierowana jest marka, oraz przekonujący obraz tego, jak chcesz, aby odbiorcy postrzegali markę. Brzmi prosto? Poświęć kilka minut i spróbuj odpowiedzieć na cztery elementy swojego pozycjonowania:

· Grupa docelowa, bardzo szczegółowo

· Kategoria, którą uzupełniasz i jej znaczenie dla klientów

· Korzyść i różnica marki

· Powód, dla którego klient ma uwierzyć – najbardziej przekonujący dowód

Cała komunikacja marketingowa i marketingowa powinna wynikać z takiego pozycjonowania i powinna być w pełni zrozumiana i przyjęta przez wszystkich pracowników, przedstawicieli handlowych, partnerów i kierownictwo.

4. Poprawa świadomości marki jest bardzo ważna, ale to dopiero pierwszy krok. Musisz także tworzyć wspaniałe doświadczenia klientów w każdym punkcie kontaktu z Twoją marką. A to oznacza tworzenie rzecznictwa marki na wszystkich poziomach kontaktu. Rozwijaj mistrzów marki na każdym poziomie zakupów i odkupów, aby poprawić zwrot z inwestycji.

Upewnij się, że ci influencerzy całkowicie rozumieją, wierzą i potrafią wyrazić założenia Twojej marki. Zapewnij im szkolenia i narzędzia, dzięki którym w wiarygodny sposób udowodnią, że są godni zaufania.

Opracowanie ukierunkowanego planu i budżetu komunikacji marketingowej i marketingowej

Po ciężkiej pracy nad opracowaniem sensownej strategii uznaj, że równie ważne jest opracowanie konkretnego planu i budżetu. Należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

1. Opracowując swój plan i budżet, musisz być neutralny wobec mediów i otwarty. Niezwykle ważne jest, aby zrozumieć różnicę między „wydajnością” a „skutecznością” i nie dać się złapać na najnowszą modną nową taktykę.

Niezależnie od konkretnej taktyki marketingowej lub rodzaju mediów cyfrowych lub tradycyjnych, które oceniasz, pamiętaj, że efektywność kosztowa niekoniecznie prowadzi do skutecznych wyników. Ponadto, co najważniejsze, najlepszym źródłem dźwigni komunikacji marketingowej jest jakość przekazu, a nie taktyka marketingowa.

2. Zakres i różnorodność taktyk marketingu i komunikacji marketingowej rośnie szybciej niż możliwość pomiaru niektórych z nich. Marketerzy wydają teraz pieniądze, nie wiedząc, jak wpływa to na ich rentowność i zwrot z inwestycji! Weźmy pod uwagę różnorodność sposobów, na które w 2018 roku w USA ma zostać wydane prawie 450 miliardów dolarów: